..."/>

Ferie zimowe

Zbliżają się już zimowe ferie, a wraz z nimi wyjazdy naszych dzieci. Co zrobić i na co zwrócić uwagę, aby zimowe wakacje nie okazały się koszmarem dla naszego dziecka, aby były bezpieczne i jak najlepiej przygotowane pod kątem bezpieczeństwa dzieci w każdym calu?

Pi pierwsze, zastanówmy się, z kim posyłamy nasze dziecko. Dowiedzmy się, kto będzie opiekunem, jakie ma doświadczenie w pracy z dziećmi, czy nie był karany. Mamy prawo tego wszystkiego dowiedzieć się, w końcu nasze dziecko powierzamy tej osobie czy tym osobom pod opiekę. Nie będzie nas z dzieckiem, niezależnie od wieku pociechy, przez ten cały czas, kiedy trwa wyjazd.

Kolejna sprawą jest uzyskanie jak najbardziej pełnej informacji o ośrodku, w którym dzieci śpią, jedzą, przebywają. Organizator wyjazdu powinien udostępnić nam nie tylko zdjęcia ośrodka od zewnątrz i w środku, ale także dokumenty, które uprawniają dany ośrodek do prowadzenia w nim takiego wypoczynku.

Zanim wyrazimy zgodę na wyjazd dziecka, dowiedzmy się również, jakim środkiem transportu dziecko ma dotrzeć na obóz. Jeśli jedzie autorem, rodzice także powinni dostać wgląd do tego, czy pojazd na ma badania techniczne, czy jest odpowiednio wyposażony, kto będzie prowadził itd.

Bardzo ważna jest również rozmowa z dzieckiem, musimy uświadomić mu zagrożenia. Chodzi o to, aby dziecko wiedziało, co złego może je spotkać, i jak powinno się zachować. Nie chodzi o straszenie dziecka, ale o przeprowadzenie z nim takiej rozmowy, podczas której będziemy mogli wytłumaczyć mu, jak wygląda taki wyjazd, czego ma unikać i kiedy natychmiast alarmować wychowawców lub rodziców. Jeśli dziecko jest za małe, być może lepiej będzie się czuło na wyjeździe z rodzicami, a nie z obcymi ludźmi. Są organizowane różne wyjazdy dla rodzin z dziećmi, gdzie dzieci mają wspólne zajęcia, podczas których mają opiekę, a w pokoju są z rodzicami. Na pewno dla małego dziecka takie ferie będą o wiele bezpieczniejsze i lepsze.
mks

Related posts

Top