Łazienka Łazienki

Bezdotykowa SAMBA do łazienki

Bezdotykowa SAMBA do łazienki
Bezdotykowa SAMBA do łazienki Oszczędność wody i najwyższy poziom higieny to najważniejsze wyróżniki baterii bezdotykowych. O nowy model tego rodzaju wzbogaciła swoją ofertę Armatura Kraków.

Bezdotykowa SAMBA do łazienki

Oszczędność wody i najwyższy poziom higieny to najważniejsze wyróżniki baterii bezdotykowych. O nowy model tego rodzaju wzbogaciła swoją ofertę Armatura Kraków. SAMBA charakteryzuje się minimalistycznym wzornictwem i łatwością czyszczenia.

Szacuje się, że dzięki maksymalnemu przepływowi wody na poziomie 6 l/min oraz wyeliminowaniu konieczności manipulowania uchwytem w celu ustawienia temperatury i intensywności strumienia, baterie bezdotykowe zużywają nawet o 50 proc. wody mniej niż standardowa armatura umywalkowa. Przeznaczone do instalacji na wodę zmieszaną, w przypadku odrębnych przewodów z zimną i ciepłą wodą muszą jednak iść w parze ze specjalnym, dostępnym u producenta mieszaczem. Pomimo wyższej ceny, rozwiązania tego rodzaju zwracają się dość szybko – bo nawet w ciągu kilku miesięcy. W związku z prognozowanym wzrostem cen wody będą one coraz bardziej opłacalne.

Przewidując te zmiany, Armatura Kraków wprowadza do oferty bezdotykową baterię umywalkową SAMBA. Przepływ wody uruchamia się w niej w odpowiedzi na sygnał z zamontowanego w korpusie czujnika ruchu. Dzięki temu całkowicie unika się kontaktu dłoni i armatury, co jest korzystne zarówno z punktu widzenia higieny, jak i utrzymania baterii w czystości. Pozbawiona załamań i trudnodostępnych miejsc bryła gwarantuje dodatkowo, że nawet jeśli korpus zachlapie się i ubrudzi, jego umycie będzie wyjątkowo proste. Czujnik zasilany jest baterią 6 V lub 4 “paluszkami”. Zużyciem prądu jednak nie trzeba się martwić – wystarczają one nawet na 4-5 lat.

Z myślą o zastosowaniach baterii SAMBA w budynkach użyteczności publicznej wyposażono ją w zabezpieczenia przed aktami wandalizmu. Jej konstrukcja uniemożliwia odkręcania napowietrzacza bez specjalnego, dołączonego do zestawu klucza. Co więcej, w razie zasłonięcia czujnika, dopływ wody jest automatycznie blokowany po 60 sekundach.
Cena*:
• SAMBA bateria bezdotykowa, umywalkowa, stojąca: 898 zł
*cena katalogowa producenta brutto

A to już wiesz?  Baterie Deante

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy