Wystrój mieszkania Wystrój wnętrz

Daikiri i Margarita w finale konkursu Dobry Wzór 2017

Daikiri i Margarita w finale konkursu Dobry Wzór 2017 Każdego roku Instytut Wzornictwa Przemysłowego nagradza najlepiej zaprojektowane produkty lub usługi na polskim rynku, przyznając im

Daikiri i Margarita w finale konkursu Dobry Wzór 2017

Każdego roku Instytut Wzornictwa Przemysłowego nagradza najlepiej zaprojektowane produkty lub usługi na polskim rynku, przyznając im tytuł Dobry Wzór. Do finału tegorocznej, 24. edycji eksperci IWP wybrali aż dwie kolekcje Ceramiki Paradyż.
Do konkursu Dobry Wzór 2017 wybranych zostało w sumie 114 produktów i usług, w ramach 9 kategorii: dom, praca, sfera publiczna, usługi, nowe technologie, grafika użytkowa i opakowania, nowe materiały produkcyjne, transport i komunikacja, moda i akcesoria. Kolekcje Ceramiki Paradyż zostały wyróżnione w kategorii dom.

Finalistki Dobry Wzór 2017 – Daikiri i Margarita to najnowsze kolekcje polskiego producenta płytek ceramicznych. Pierwsza z nich, nawiązująca do geometrii surowego drewna, wyróżnia się charakterystycznymi, strukturalnymi dekorami w kształcie kostek lub poziomych pasów. Bazowe płytki w formacie 25×75 cm, dyskretnie odwzorowują słoje drzew. Dostępne są czterech kolorach: beżowym, kremowym, brązowym i szarym. Kolekcja Margarita, druga z wyróżnionych, stanowi idealne połączenie ponadczasowego stylu i nowoczesnej formy. Płytki w formacie 32,5×97,7 cm posiadają klasyczną paletę: Bianco i Nero, a także wersję Calacatta, inspirowaną modnym białym marmurem. Dopełnieniem dla płytek bazowych są dekory, które wyróżniają geometryczne struktury. Dzięki temu kolekcja Margarita idealnie koresponduje zarówno ze szkłem, metalem, jak i tekstyliami, podkreślając indywidualny charakter eleganckiej łazienki.

Dobry Wzór organizowany jest od 1993 roku przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego organizację, zajmującą się systemowo wzornictwem, prowadzącą działalność na rzecz poprawy innowacyjności i konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Rozwoju, a także Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Urząd Patentowy RP. Konkurują w nim produkty wytypowane na podstawie wskazań jedynego w kraju, niezależnego wzorniczego monitoringu rynku. W efekcie do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.
Laureaci nagrody Dobry Wzór 2017 zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, która odbędzie się 26 października br. w siedzibie IWP w Warszawie. Tam również będzie można zobaczyć, podczas największej wystawie designu w Polsce, wszystkie przedmioty, które znalazły się w finale konkursu. Wystawa potrwa w dniach od 27 października do 3 grudnia br.

A to już wiesz?  Kuchnia w jednym kolorze

Zapraszamy na www.paradyz.com oraz www.sklep.paradyz.com

Grupa Paradyż, w skład której wchodzą spółki Ceramika Paradyż Sp. z o.o. i Paradyż Sp. z o.o., to wiodący polski producent płytek ceramicznych. Od 28 lat tworzy produkty, które zyskują uznanie klientów w ponad 50 krajach świata. Produkty Grupy Paradyż powstają w pięciu zakładach produkcyjnych wyposażonych w nowoczesny i zaawansowany park maszynowy. Inwestycje w innowacyjne technologie, doskonała jakość wyrobów oraz uznane wzornictwo to podstawa dynamicznego rozwoju firmy. Ofertę wyróżnia nowatorski design, dbałość o dopracowanie detali oraz szeroka gama kompletnych kolekcji ścienno-podłogowych i elementów zdobniczych w wielu formatach, co daje szerokie możliwości aranżacji odmiennych w charakterze wnętrz. Obecny potencjał rynkowy Grupy Paradyż to 1700 pracowników oraz trzy marki w portfolio produktowym – marka Kwadro Ceramika skierowana do segmentu ekonomicznego, marka Paradyż oferująca szeroką paletę kolekcji w różnych stylach i formatach oraz marka My Way Paradyż Group – propozycja dla najbardziej wymagających klientów, którzy poszukują indywidualnych i nowatorskich rozwiązań w zakresie wzornictwa oraz technologii wykonania. Elegancja, styl, radość, klasyka, a także nowoczesny minimalizm – produkty Grupy Paradyż to pewny i najlepszy z możliwych wyborów – to gwarancja pięknego wnętrza. Uznanie klientów potwierdzone zostało licznymi nagrodami, przyznanymi w prestiżowych konkursach – m.in. Red Dot Design Award 2016, tytuł “Ambasador Polskiej Gospodarki 2016”, Złote Godło w kategorii QI Product w konkursie “Najwyższa Jakość Quality International”, “Wielka Perła Ceramiki UE 2016 z Diamentami” oraz nagroda za kolekcję Elanda / Elando w prestiżowym, międzynarodowym konkursie iF Design 2017 dowodzą, że Grupę Paradyż można dziś uważać za przewodnika po światowym designie na rodzimym rynku materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz oraz doskonałą wizytówkę polskiego przemysłu na świecie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy