Ubezpieczenia

Płytki ceramiczne – trendy na 2018 rok

Płytki ceramiczne – trendy na 2018 rok
Warszawa, 31.01.2018 r. Informacja prasowa Jakie trendy będą dominować we wzornictwie i wyposażeniu wnętrz? Czy projektanci będą rozwijać silne nurty w designie, czy też pojawią

Warszawa, 31.01.2018 r.
Informacja prasowa

Jakie trendy będą dominować we wzornictwie i wyposażeniu wnętrz? Czy projektanci będą rozwijać silne nurty w designie, czy też pojawią się nowe motywy? Sprawdźmy, co będzie na topie we wzornictwie płytek ceramicznych.

Inspiracją dla projektantów pozostaje natura. Niezaprzeczalnie ciepło drewna z jeszcze bardziej wyraźnym rysunkiem jego struktury będzie zdobiło zarówno ściany jak i podłogi naszych łazienek i wnętrz. Kompromis pomiędzy tym co piękne, a funkcjonalne, jest już za nami – możemy wybierać efektowne, ale niewymagające specjalnej pielęgnacji i impregnacji drewnopodobne płytki ceramiczne. Designerzy polecają zarówno coraz bardziej realistyczne odwzorowania naturalnego surowca, jak i jego wszelkie interpretacje.
Trendy te zostały docenione i uhonorowane najważniejszymi nagrodami na rynku, przyznawanymi przez ekspertów wzornictwa i designu – Perłami Ceramiki UE 2017. Wyróżnione zostały kolekcje płytek marki Opoczno – Classic Oak i Floorwood.
O niesłabnącej popularności płytek inspirowanych drewnem świadczy również nagroda Perła Ceramiki Dystrybutorów 2017, przyznana kolekcji Classic Oak za największy sukces sprzedażowy. Jest to konsekwencja tego, że kolekcja Classic Oak to perfekcyjnie przeniesiony wzór i faktura drewna na płytki o czterech, naturalnych kolorach. Floorwood natomiast – malownicza interpretacja tego wzoru z urozmaicającymi całość mozaikami.
Drugi trend we wzornictwie, który będzie dominował we wnętrzach to kamień. Zarówno wzór szlachetnego marmuru, jak w kolekcji Carrara Pulpis marki Opoczno, jak i wapienie – na płytkach Nerthus – wszystkie te naturalne motywy niezmiennie cieszą się atencją projektantów. Carrara Pulpis i Nerthus nagrodzone zostały w konkursie na najlepsze, dostępne na polskim rynku płytki. Pierwsza z kolekcji otrzymała tytuł Perła Ceramiki Dystrybutorów UE 2017, druga – Perła Ceramiki UE 2017.
Motywy natury to nieodłączny element ulubionych przez architektów aranżacji – minimalizm, proste wnętrza z elementami zaczerpniętymi z przyrody – drewna, kamienia, czy motywami roślinnymi – sprzyjają nurtom eko, gdzie odpoczynek, relaks i równowaga są wyznacznikiem sposobu życia. Stawiamy na prosty, ale jednocześnie ciepły i naturalny wystrój – powiedziała Viktoria Ovsianytska, Menadżer Produktu marki Opoczno.
Innym materiałem, chętnie wykorzystywanym w tym sezonie przez architektów,
a jednocześnie wpisującym się w minimalistyczną estetykę, jest beton architektoniczny. Stał się on inspiracją do powstania serii Concrete Stripes i Beton.
Opoczno w swoich kolekcjach doskonale wpasowało się w istniejące trendy. Dzięki wykorzystywaniu coraz nowszych i lepszych technologii, płytki perfekcyjnie odzwierciedlają drewno, kamienie czy beton. Jeśli dodamy do tego autorską interpretację projektanta, na wzbogacających kolekcje płytkach dekoracyjnych, powstanie naprawdę ciekawa propozycja. Tak jest w przypadku nagrodzonej Perłą Ceramiki UE 2017, kolekcji Concrete Stripes.
– powiedziała Magdalena Kaliszuk – Barańska, przewodnicząca jury konkursu Perły Ceramiki UE 2017.
2018 będzie także rokiem płytek strukturalnych. Formy płytek 3D, które pojawiły się już jakiś czas temu, będą rozwijać się i ewoluować. Na ścianach łazienek pojawią się trójwymiarowe motywy roślinne jak na płytkach Winter Vine, czy też geometryczne, ale ocieplające wnętrza wzory jak French Braid.
Zarówno eleganckie, utrzymane w czarno-białej kolorystyce płytki Winter Vine, jak
i zestawienie białych strukturalnych wzorów z motywami szarych, patchworkowych splotów French Braid, uhonorowane zostały tytułem Perła Ceramiki UE 2017. Winter Vine otrzymała dodatkowo Perłę Ceramiki Dystrybutorów 2017, French Braid natomiast nagrodę architektów i projektantów wnętrz Perłę Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2017.
Świat designu czerpie garściami z natury. Taka tendencja może być przeciwwagą do eksploatacji otaczającej nas przyrody. Z pewnością wykorzystanie materiałów wzorowanych na naturalnych wpisuje się w trend eko, poprzez który w wielu dziedzinach życia zbliżamy się do natury.

A to już wiesz?  "Open space" po amerykańsku

***
Lista nagrodzonych kolekcji marki Opoczno wraz z tytułami otrzymanymi w konkursie Perły Ceramiki UE 2017:
Opoczno Beton – Perła Ceramiki UE 2017; Perła Ceramiki Dystrybutorów 2017
Opoczno Classic Oak – Perła Ceramiki UE 2017; Perła Ceramiki Dystrybutorów 2017
Opoczno Winter Vine – Perła Ceramiki UE 2017; Perła Ceramiki Dystrybutorów 2017
Opoczno Concrete Stripes – Perła Ceramiki UE 2017
Opoczno Floorwood – Perła Ceramiki UE 2017
Opoczno Nerthus – Perła Ceramiki UE 2017
Opoczno French Braid – Perła Ceramiki UE 2017; Perła Ceramiki Projektantów
– użytkowników CAD Decor 2017
Opoczno Carrara Pulpis – Perła Ceramiki Dystrybutorów UE 2017

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy