Wiadomości branżowe

PZU SA sprzedał PZU Lietuva

PZU SA sprzedał PZU Lietuva
2 lutego 2015 r. PZU SA podpisał z Gjensidige Forsikring ASA umowę sprzedaży PZU Lietuva. Cena 99,879% akcji to 54 mln euro plus kwota, która będzie odzwierciedlała istotne zmiany gospodarcze w spółce, jakie zaszły od dnia wyceny – 30 września 2014 roku do zamknięcia transakcji.- Sprzedaż PZU Lietuva wynika z ubiegłorocznych zakupów aktywów Grupy RSA w krajach bałtyckich. Otrzymując zgodę na zakup Lietuvos Draudimas AB, zobowiązaliśmy się do sprzedaży części aktywów na rynku litewskim. Dziękuję wszystkim, z którymi mieliśmy okazje tworzyć wartość tej spółki. To ważny dzień dla PZU jako Grupy. Cieszę się, że tak szybko i korzystnie domykamy transakcję związaną z międzynarodową ekspansją PZU – powiedział Andrzej Klesyk, prezes PZU SA.- To nie jest prosta transakcja, ze względu na fakt, że PZU został zobowiązany do jej przeprowadzenia przez Litewski Nadzór Antymonopolowy. Jestem więc szczególnie zadowolony, że udało się ją zrealizować szybko – w ciągu trzech miesięcy. Cena jaką uzyskaliśmy jest w pełni satysfakcjonująca. Sprawność przeprowadzenia transakcji zakupu

2 lutego 2015 r. PZU SA podpisał z Gjensidige Forsikring ASA umowę sprzedaży PZU Lietuva. Cena 99,879% akcji to 54 mln euro plus kwota, która będzie odzwierciedlała istotne zmiany gospodarcze w spółce, jakie zaszły od dnia wyceny – 30 września 2014 roku do zamknięcia transakcji.

– Sprzedaż PZU Lietuva wynika z ubiegłorocznych zakupów aktywów Grupy RSA w krajach bałtyckich. Otrzymując zgodę na zakup Lietuvos Draudimas AB, zobowiązaliśmy się do sprzedaży części aktywów na rynku litewskim. Dziękuję wszystkim, z którymi mieliśmy okazje tworzyć wartość tej spółki. To ważny dzień dla PZU jako Grupy. Cieszę się, że tak szybko i korzystnie domykamy transakcję związaną z międzynarodową ekspansją PZU – powiedział Andrzej Klesyk, prezes PZU SA.

To nie jest prosta transakcja, ze względu na fakt, że PZU został zobowiązany do jej przeprowadzenia przez Litewski Nadzór Antymonopolowy. Jestem więc szczególnie zadowolony, że udało się ją zrealizować szybko – w ciągu trzech miesięcy. Cena jaką uzyskaliśmy jest w pełni satysfakcjonująca. Sprawność przeprowadzenia transakcji zakupu spółek od Grupy RSA oraz sprzedaży PZU Litwa pokazuje, że w kolejnym obszarze – przejęć i akwizycji – udało nam się zbudować wysokie kompetencje – dodał Przemysław Dąbrowski, CFO Grupy PZU.

Sprzedaż Akcji PZU Lietuva jest uzależniona od spełnienia się warunków zawieszających – m.in zgód właściwych nadzorów oraz urzędów antymonopolowych oraz wydzielania aktywów i zobowiązań PZU Lietuva związanych z działalnością prowadzoną poprzez oddziały PZU Lietuva w Łotwie i Estonii do Grupy PZU. Stąd m.in. wynika nieustalona jeszcze precyzyjnie kwota sprzedaży spółki. To mechanizm zabezpieczenia interesów zarówno sprzedającego, jak i kupującego.


dostarczył infoWire.pl

Ĺšródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Sprawdź, jak bezpieczne jest Twoje mieszkanie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy