Wiadomości branżowe

Rating PZU wyższy od ratingu Polski w walucie zagranicznej

Rating PZU wyższy od ratingu Polski w walucie zagranicznej
Agencja ratingowa S&P w komunikacie z 25 marca potwierdziła pozycję ratingową PZU na poziomie „A” z perspektywą stabilną (outlook stable). To oznacza że PZU znajduje się w dobrej sytuacji finansowej i spełnia wszystkie kryteria bezpieczeństwa nakładane na niego przez ustawę o działalności ubezpieczeniowej i KNF.26 listopada 2013 roku agencja S&P umieściła PZU na liście pod obserwacją z perspektywą negatywną. Miało to związek ze zmianą metodologii oceny ratingowej w kierunku uzależnienia ratingu firmy od ratingu kraju dla zadłużenia w walucie zagranicznej, na ryzyko którego spółka jest szczególnie eksponowana.We wczorajszym komunikacie agencja S&P poinformowała o pomyślnym przejściu przez PZU testów stresu zgodnie z nowymi kryteriami oceny dla firm ubezpieczeniowych i tym samym zdjęła PZU z listy Credit Watch.Rating rating siły finansowej oraz rating wiarygodności kredytowej na poziomie „A”, nadany PZU i PZU Życie 16 lipca 2009 roku, jest oceną wynikającą z analizy danych finansowych, pozycji konkurencyjnej, zarządzania i strategii korporacyjnej oraz sytuacji finansowej kraju. Jest to najwyższy rating S&P, jaki może otrzymać spółka w Polsce.

Agencja ratingowa S&P w komunikacie z 25 marca potwierdziła pozycję ratingową PZU na poziomie “A” z perspektywą stabilną (outlook stable). To oznacza że PZU znajduje się w dobrej sytuacji finansowej i spełnia wszystkie kryteria bezpieczeństwa nakładane na niego przez ustawę o działalności ubezpieczeniowej i KNF.

26 listopada 2013 roku agencja S&P umieściła PZU na liście pod obserwacją z perspektywą negatywną. Miało to związek ze zmianą metodologii oceny ratingowej w kierunku uzależnienia ratingu firmy od ratingu kraju dla zadłużenia w walucie zagranicznej, na ryzyko którego spółka jest szczególnie eksponowana.

We wczorajszym komunikacie agencja S&P poinformowała o pomyślnym przejściu przez PZU testów stresu zgodnie z nowymi kryteriami oceny dla firm ubezpieczeniowych i tym samym zdjęła PZU z listy Credit Watch.

Rating rating siły finansowej oraz rating wiarygodności kredytowej na poziomie “A”, nadany PZU i PZU Życie 16 lipca 2009 roku, jest oceną wynikającą z analizy danych finansowych, pozycji konkurencyjnej, zarządzania i strategii korporacyjnej oraz sytuacji finansowej kraju. Jest to najwyższy rating S&P, jaki może otrzymać spółka w Polsce. Długoterminowy rating kredytowy Polski dla zadłużenia w walucie lokalnej to A ze stabilną perspektywą ratingową, natomiast rating kredytowy Polski dla zadłużenia w walucie obcej to A- ze stabilną perspektywą ratingową.

Stabilna perspektywa ratingowa obu Spółek ubezpieczeniowych Grupy potwierdza, że PZU posiada mocną pozycję biznesową, dysponuje wysokim poziomem kapitałów własnych oraz pozostaje konkurencyjnym podmiotem na rynku ubezpieczeniowym.

Ĺšródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Ubezpieczenie mieszkaniowe Proama wśród najlepszych

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy